Kategorie

Haft na obrożach

Producenci

Newsletter

  

 

 

Paczkomaty InPost

 

 

 

 

 

 

 

Płacę przez PayU
FIPREX SPRAY NA PCHŁY I KLESZCZE  DLA PSÓW I KOTÓW Powiększ do pełnego rozmiaru

FIPREX SPRAY NA PCHŁY I KLESZCZE DLA PSÓW I KOTÓW

Dostępny

OPAKOWNIA: 100 ml, 250 ml

42,00 zł

199 dostępnych

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również ...

Poprzedni
Następny

Fiprex Spray

FIPREX SPRAY

preparat do zwalczania pcheł, kleszczy, wszy i wszołów u psów i kotów


Fiprex SPRAY jest roztworem przeznaczonym do spriskiwania psów i kotów w celu zwalczania kleszczy, pcheł i wszy.  Substancją czynną zawartą w preparatach linii Fiprex jest fipronil – insektycyd i akarycyd, łączący wysoką skuteczność w eliminowaniu kleszczy i pcheł z niską toksycznością dla zwierzęcia i jego otoczenia, a przede wszystkim dla człowieka.

 

Działanie:

Produkty z linii Fiprex eliminują większość kleszczy wgryzionych w skórę czworonoga w ciągu 24-48 godzin od zaaplikowania, natomiast w stosunku do pcheł obecnych i wgryzionych w skórę – działają praktycznie natychmiastowo - zabijając je.

 

Produkty z linii Fiprex tworzą na skórze zwierzęcia warstwę ochronną skutecznie zabezpieczając przed ponowną inwazją kleszczy do 4 tygodni oraz przed ponowną inwazją pcheł do 8 tygodni.

 

Preparaty nie zabezpieczają przed przyczepieniem się kleszcza do skóry zwierzęcia. Po zabiciu kleszcze zazwyczaj spadają z psa, kota, natomiast te, które pozostaną, mogą być usunięte przez delikatne strzepnięcie.


Sposób użycia:

Produkty z linii Fiprex można stosować u szczeniąt powyżej 8 tygodnia życia i/lub ważących więcej niż 2 kg oraz u kociąt powyżej 8 tygodnia życia i/lub ważących więcej niż 2 kg.

Fiprex jest odporny na działanie wody i promieni słonecznych przy czym nie należy kąpać zwierząt 2 dni przed oraz 2 dni po podaniu preparatu.

W celu uzyskania optymalnego efektu działania produkty należy podawać z zachowaniem minimum 4-tygodniowych odstępów pomiędzy kolejnymi aplikacjami.

Należy zawsze mieć na uwadze aktualny stopień nasilenia inwazji pcheł i kleszczy na danym terenie.SPRAY – butelka 250 ml, doza rozpylacza 1,5 ml
Przekręcić nakrętkę rozpylacza do pozycji ON.

Preparat rozpylać równomiernie z odległości ok. 20 cm, odgarniając sierść, bezpośrednio na całą powierzchnię skóry zwierzęcia.

Unikać przedostania się preparatu do oczu i nosa (w tym celu na okolice głowy u zwierząt nerwowych lub szczeniąt można nanieść produkt za pomocą zwilżonej gąbki).

Po zabiegu ustawić zakrętkę w pozycji OFF.

SPRAY – butelka 100 ml, doza rozpylacza 0,5 ml
Zdjąć osłonkę spryskiwacza. Preparat rozpylać równomiernie z odległości ok. 20 cm, odgarniając sierść, bezpośrednio na całą powierzchnię skóry zwierzęcia.

Unikać przedostania się preparatu do oczu i nosa (w tym celu na okolice głowy u zwierząt nerwowych lub szczeniąt można nanieść produkt za pomocą zwilżonej gąbki).

Po zabiegu ponownie zabezpieczyć spryskiwacz osłonką.


Dawkowanie:

Produkty w formule SPRAY są dostępne w opakowaniach 100 ml oraz 250 ml.

Preparat stosuje się w dawce 1,5 do 3, 0 ml na 1 kg masy ciała – tj. 7, 5 – 15 mg fipronilu/kg masy ciała, co odpowiada 3-6 naciśnięć pompki dozownika (doza 0,5 ml) butelki 100 ml na 1 kg masy ciała oraz 1-2 naciśnięć pompki dozownika (doza 1,5 ml) butelki 250 ml na 1 kg masy ciała.


Waga

Ilość naciśnięć
spryskiwacza o dozie 0,5 ml
– butelka 100 ml

Ilość naciśnięć
spryskiwacza o dozie 1,5 ml
– butelka 250 ml

5 kg

15-30

5-10

10 kg

20-40

10-20

20 kg

40-80

20-40

30 kg

60-120

30-60

40 kg

80-160

40-80

50 kg

100-200

50-100

 

 

UWAGA: ZGODNIE Z PRAWEM PREPARAT NIE MOŻE BYĆ SPRZEDAWANY DROGĄ WYSYŁKOWĄ. 

 

 

 

PO ZAKUPIE MOŻLIWY TYLKO ODBIÓR OSOBISTY LUB DOSTAWA KURIEREM BZIK NA TERENIE TORUNIA I OKOLIC.